יום ג', טו’ בסיון תשע”ט
    דף הבית  |  הדפסת תמונות  |  עיבוד תמונות  |  מאגר תמונות  |  תערוכות בגלריה  |  פיטשארט בתקשורת  |  מבצעים  |  אירועים  |  תחרויות  |  צור קשר  
כתובתנו: היצירה 13,
קומה 1, רעננה

טלפון: 09-7404170

דוא"ל: pitchart@gmail.com

שעות פתיחה:
א': 10:00-17:00
ב': 9:30-18:00
ג': 12:00-18:00
ד'-ה': 9:30-18:00
ו': 10:00-13:30
 
יצירתה המרשימה של פנינה ורד אינה מקובעת. היא רבגונית, מתפתחת ומגיבה לשינויים ולחידושים שמתאפשרים עם ההתפתחות הדינאמית של עולם המדיה הדיגיטאלית.

פנינה רכשה לעצמה חירות אמנותית חדשה, כשהחלה לעבד את ציוריה במחשב, להדפיס אותם בגדלים משתנים ולהוסיף ציור ידני על ההדפס המוגמר. בתערוכה זו מציגה פנינה מקבץ של עבודות מודפסות שמקורן בציורים שיצרה במשך השנים. לעיתים נשמרת "רוחו" של הציור המקורי, וההתערבות הממוחשבת נראית מינורית, ולעיתים מתווה האמנית מבט שונה ופרשנות נוספת לעבודה. במקרים אלה, בהם ההתערבות הממוחשבת דומיננטית, "מפליגה" היצירה למרחקים ולמרחבים חדשים ומורכבים, עד שקשה לזהות את עקבותיו של הציור המקורי שהיווה את בסיס העבודה. יחד עם זאת, בכל יצירותיה המוגמרות ניבט "כתב ידה" הייחודי של האמנית. עבודותיה מתאפיינות בסוג של ליריות מרגשת שדרכה נשקפת אהבתה הרבה ליפי הטבע ולנופי השדות, ההרים, היערות, הצמחייה והתופעות הגיאולוגיות השונות. במשך השנים יצרה פנינה רישומים, ציורים ועבודות קולאז', תוך שימוש בחומרים טבעיים כמו אדמה, חול, קוורץ, בזלת, חרסית וכו'. יצירותיה נעות בין אבסטרקט לריאליזם, כשגישתה האמנותית מכבדת ומוקירה את אשר למדה ממוריה שטרייכמן וסטימצקי. עבודתה העכשווית של פנינה ממירה בעיקרה את כלי העבודה המסורתיים כמו המכחול, הצבעים והדבקים בעכבר המחשב. המתווים החדשים לעבודה הם צילומים וציורים שנעשים מראש כסקיצות בלבד אותם היא בוחנת, בודקת ויוצרת מהם וריאציות שונות. רוב עבודותיה המוגמרות מודפסות על גבי בדי קנבס, וחלקן על גבי אובייקטים עיצובים שימושיים כמו דלתות כניסה, חלונות וכו'. בכך מתרחבים גבולות העשייה שלה, ונוטלים נידבך נוסף באותה יכולת השתנות וביטוי איכותי של ערכי האמנות בהם ניחנה פנינה. אורית לוטרינגראוצרת התערוכה

 
....
....
....
....
..
 

האמן והאדריכל יגאל זמר למד בישראל ובניו יורק והתפרש על תחומים רבים כגון צורפות, אדריכלות, ציור ופיסול.
תערוכה צבעונית וארץ ישראלית המבטאת את מבטה האופטימי והמתרגש של מירה מהחיים והיופי הסובב אותה, כל זאת לאחר תאונת דרכים ששינתה את חייה והותירה אותה באיזון תמידי שנע בין שמחה לכאב.
אימא של לירית, כלילה, היא סוג מיוחד של מלאך שנקלע לגלריה שלי תקופה קצרה לאחר פתיחתה. ימים בודדים לאחר מכן זכיתי להכיר את לירית. מבחינתי זו הייתה ונשארה אהבה ממבט ראשון. אהבתי את הרגישות בצילומים שהציגה בפניי, את הצבעים, הזוויות, המוזיקה שנובעת מתוכם.
הציורים של איריס נייוולד, מגיעים דבר ראשון מהבטן, משיכות המכחול האקספרסיביות, בחירת הצבעים, הקומפוזיציה, כולם אינטואיטיביים לחלוטין, ככל שהעבודה מתקדמת, נכנסים לפעולה גם הראש והדמיון, כאשר צצים לפתע על הנייר דמויות שלא תוכננו מראש.
התערוכה השנייה בגלריה פיטשארט מגיעה מחוסר יכולת של כל הנוגעים בדבר להתאפק ולהימנע ממה שעשוי להיראות כגימיק: תערוכה משפחתית על טהרת בני החמולה. מן הסתם, התערוכה מבטאת גאווה שבטית לא מבוטלת. אבל בשורה התחתונה כולם מרוויחים מההזדמנות להפגיש שני אמנים המוכרים כל אחד בתחומו שבמקרה הם גם בני דודים.
הבחירה של גלריה פיטשארט לבשר על הולדתה לעולם ולהשיק את החלל החדש עם עבודותיה של האמנית יעל שני איננה בחירה מובנת מאליה, איננה דבר של מה בכך. זוהי הצהרת כוונות שמסמנת הליכה אחרי טעם אישי וטווח עניין אמנותי סקרני, רחב ועצמאי שאיננו מוכתב על ידי אופנות מקומיות חולפות או אג'נדה מתחכמת ומנותקת.
 
 
 


רענן הודעות/תגובות

עד כה: 0 תגובות ב 0 דיונים.

cmdOrder התחלה לסוף

All Reviewsפתיחה/סגירה כל התגובות ברצף

Add Reviewהוסף תגובה

 
 

All Reviewsחזרה לדף ראשי

Add Reviewהוסף תגובה

וידאו

Video

וידאו YouTube

YouTube Video

תמונה

Picture

מקרא:

תגובת מנהל

Management review

תגובה ללא תוכן

No content review

תגובה חדשה

New review

אודיו

Sound

הודעה ללא תגובה

Message without response

הודעה עם תגובה

Message with response

קובץ

File

פלאש

Flash