יום ג', טו’ בסיון תשע”ט
    דף הבית  |  הדפסת תמונות  |  עיבוד תמונות  |  מאגר תמונות  |  תערוכות בגלריה  |  פיטשארט בתקשורת  |  מבצעים  |  אירועים  |  תחרויות  |  צור קשר  
כתובתנו: היצירה 13,
קומה 1, רעננה

טלפון: 09-7404170

דוא"ל: pitchart@gmail.com

שעות פתיחה:
א': 10:00-17:00
ב': 9:30-18:00
ג': 12:00-18:00
ד'-ה': 9:30-18:00
ו': 10:00-13:30
 
הציורים של איריס נייוולד, מגיעים דבר ראשון מהבטן, משיכות המכחול האקספרסיביות, בחירת הצבעים, הקומפוזיציה, כולם אינטואיטיביים לחלוטין, ככל שהעבודה מתקדמת, נכנסים לפעולה גם הראש והדמיון, כאשר צצים לפתע על הנייר דמויות שלא תוכננו מראש.

איריס בוחרת האם להדגיש דמות מסוימת או להשאירה מתמוססת אל תוך הרקע והתוצאה ציורים מלאי צבע ותנועה, אשר במבט ממושך מגלים עוד ועוד סודות. הרישומים והציורים מגלים עולם פנימי עמוק ועשיר, שיוצא החוצה בעזרת הציור. הציור עבור איריס, מטפלת באמנות במקצועה (M.A בטיפול בהבעה ויצירה), הוא כלי ביטוי וריפוי. היכולת לעבוד בחופשיות ללא מגבלות של חוקים וביקורת עצמית, פותחת את הדלת לעולם פנימי, מאפשרת להוציא לאור, פחדים, דאגות, מחשבות מהתת מודע ולעמוד מולם. לתת להם צורה ועל ידי כך להתמודד מולם. איריס: "האומנות היא שפה המאפשרת להגיד ללא מילים את המתרחש בליבינו. כך לשחרר באופן "הולם" כל תחושה שיש מבלי לפגוע באחר ומבלי "להישמע" כועס, טיפש, מתנשא... כשהתמונה מוצגת והופכת לנחלת הכלל, כל אחד רואה בה את מה שעיניו או ליבו חפצים לראות. לכן, המבט של האחר פירושו, נפרדים מהיצירה עצמה ומהיוצר ובמידה שווה מחוברים ברקמה אנושית אחת. לאחרונה החלה איריס לצייר במקביל שתי סדרות, אשר ממבט ראשוני נראות סותרות זו את זו, אך בהתבוננות מעמיקה יותר, ניתן לראות שהן למעשה משלימות ומעצימות אחת את השנייה. רישומי הפנדה על הבד, ממחישים את העולם הפנימי, את הדמויות שכמעט תמיד מופיעות מתוך התת מודע, מצד שני ציורי הצבע המופשטים, שמציפים מעלה את הריפוי, ההתמודדות, הצורך באיזון. "הציור משקף את כוחות הנפש, גם כשכלו הכוחות הצבע שמתגלה מהציור מזכיר שיש כוחות שאנו לא תמיד מודעים אליהם." התערוכה מציגה את הצבעים הכתמים והקווים, היא מחברת את איריס ואותנו למשהו מעבר ליצירה אסתטית אמנותית, היא מחברת אותנו לאדמה, לטבע, למקורות שמהן צמחה האמנות בתחילת דרכה כאמצעי ביטוי, תקשורת וריפוי. כאלמנט בעל כוחות מיסטיים, כמראה דרך.

 
....
....
....
....
....
....
....
....
....
....
....
....
....
....
....
....
..
 

האמן והאדריכל יגאל זמר למד בישראל ובניו יורק והתפרש על תחומים רבים כגון צורפות, אדריכלות, ציור ופיסול.
תערוכה צבעונית וארץ ישראלית המבטאת את מבטה האופטימי והמתרגש של מירה מהחיים והיופי הסובב אותה, כל זאת לאחר תאונת דרכים ששינתה את חייה והותירה אותה באיזון תמידי שנע בין שמחה לכאב.
יצירתה המרשימה של פנינה ורד אינה מקובעת. היא רבגונית, מתפתחת ומגיבה לשינויים ולחידושים שמתאפשרים עם ההתפתחות הדינאמית של עולם המדיה הדיגיטאלית.
אימא של לירית, כלילה, היא סוג מיוחד של מלאך שנקלע לגלריה שלי תקופה קצרה לאחר פתיחתה. ימים בודדים לאחר מכן זכיתי להכיר את לירית. מבחינתי זו הייתה ונשארה אהבה ממבט ראשון. אהבתי את הרגישות בצילומים שהציגה בפניי, את הצבעים, הזוויות, המוזיקה שנובעת מתוכם.
התערוכה השנייה בגלריה פיטשארט מגיעה מחוסר יכולת של כל הנוגעים בדבר להתאפק ולהימנע ממה שעשוי להיראות כגימיק: תערוכה משפחתית על טהרת בני החמולה. מן הסתם, התערוכה מבטאת גאווה שבטית לא מבוטלת. אבל בשורה התחתונה כולם מרוויחים מההזדמנות להפגיש שני אמנים המוכרים כל אחד בתחומו שבמקרה הם גם בני דודים.
הבחירה של גלריה פיטשארט לבשר על הולדתה לעולם ולהשיק את החלל החדש עם עבודותיה של האמנית יעל שני איננה בחירה מובנת מאליה, איננה דבר של מה בכך. זוהי הצהרת כוונות שמסמנת הליכה אחרי טעם אישי וטווח עניין אמנותי סקרני, רחב ועצמאי שאיננו מוכתב על ידי אופנות מקומיות חולפות או אג'נדה מתחכמת ומנותקת.
 
 
 


רענן הודעות/תגובות

עד כה: 0 תגובות ב 0 דיונים.

cmdOrder התחלה לסוף

All Reviewsפתיחה/סגירה כל התגובות ברצף

Add Reviewהוסף תגובה

 
 

All Reviewsחזרה לדף ראשי

Add Reviewהוסף תגובה

וידאו

Video

וידאו YouTube

YouTube Video

תמונה

Picture

מקרא:

תגובת מנהל

Management review

תגובה ללא תוכן

No content review

תגובה חדשה

New review

אודיו

Sound

הודעה ללא תגובה

Message without response

הודעה עם תגובה

Message with response

קובץ

File

פלאש

Flash