יום ג', טו’ בסיון תשע”ט
    דף הבית  |  הדפסת תמונות  |  עיבוד תמונות  |  מאגר תמונות  |  תערוכות בגלריה  |  פיטשארט בתקשורת  |  מבצעים  |  אירועים  |  תחרויות  |  צור קשר  
כתובתנו: היצירה 13,
קומה 1, רעננה

טלפון: 09-7404170

דוא"ל: pitchart@gmail.com

שעות פתיחה:
א': 10:00-17:00
ב': 9:30-18:00
ג': 12:00-18:00
ד'-ה': 9:30-18:00
ו': 10:00-13:30
 
התערוכה השנייה בגלריה פיטשארט מגיעה מחוסר יכולת של כל הנוגעים בדבר להתאפק ולהימנע ממה שעשוי להיראות כגימיק: תערוכה משפחתית על טהרת בני החמולה. מן הסתם, התערוכה מבטאת גאווה שבטית לא מבוטלת. אבל בשורה התחתונה כולם מרוויחים מההזדמנות להפגיש שני אמנים המוכרים כל אחד בתחומו שבמקרה הם גם בני דודים.

אבי פיטשון הוא אמן בינתחומי, אוצר וכותב שחי ועובד בלונדון, אך מרבה להציג ולאצור בישראל על בסיס אג'נדה המזהה ישראליות בעשייה תרבותית החורגת מגבולות המדינה – מבחינתו, האקסודוס המהופך של ישראלים בחזרה לאירופה מכורתם איננה בהכרח תופעה מדאיגה של בריחת מוחות, אלא, במקרים רבים, תורמת לשגשוג והתפתחות השיח התרבותי הן באירופה והן בישראל. גיא פיטשון הוא צלם, צייר ומאייר הפעיל בקרב תת-תרבות אורבנית צעירה, באופן שמהדהד את עבודתו של אבי בקרב תרבויות שוליים תל-אביביות של שנות השמונים והתשעים אך יחד עם זאת מובחן כגוף עבודה בפני עצמו על רגישויותיו הייחודיות. כפי שאבי שימש דמות משמעותית בסצנת הפאנק הישראלית, כך גיא היה וממשיך להיות מרכזי בסצנת הסקייטבורד בה גדל, סצנה שמשיקה במספר נקודות חשובות עם הפאנק וכמוהו מתייחדת בהווי, מראה, וגישה אינדיבידואליסטית לחיים. מיותר לציין שהסקייטבורד איננו סתם תחביב ספורטיבי או כלי תעבורה אלא סמל של מוביליות, דינאמיות, חיוניות ועצמאות. שני הפיטשונים חיים הוויה שנולדה מעבר לים אך קיבלה פנים, זהות ואופני ביטוי מקומיים מובהקים. העבודה על התערוכה המשותפת התחילה מהצילומים של גיא, המתעד מזה שנים את ה- 'שבט' שלו. בניגוד ללא מעט צלמים המתמקדים באותה סצנה ועבודתם מיועדת בעיקר לנישה של יודעי ח"ן ולמגזינים המוקדשים לתרבות הסקייט, הצילומים של גיא מתווכים משהו אוניברסלי: את המרכיב האנושי הצעיר הנע בין תשוקה ורצון פראי, גולמי, לפיכחון הציני היהיר והמריר שמאפיין את הדור הזה. המבט של גיא חודר דרך המדים והמחוות של זהות תת-תרבותית מובחנת וחושף את הילדים והנערים בכוחם ושבריריותם הזהה לבני גילם בכל מקום אחר. העבודה של גיא, לפיכך, לא רק מתעדת חיי נעורים אורבניים המבטאים פסיכוגיאוגרפיה של חיפוש אחר חופש בכרך הבטון, הפלסטיק והסיבים האופטיים, אלא מנכיחה את התקוות, המתחים והעולם הפנימי של המתועדים: כמו צילום רנטגן של הלב והנפש, הפריימים של גיא מכילים את בין השורות של מה שניצב פיזית מול העדשה. אבי נעזר בעבודה של גיא כדי לזקק מבט משלו על אותו מרחב של תשוקה, אינטנסיביות וזהות הנעה בין התקוממות לחלום בהקיץ. אבי מתמקד על הקהילה לה הוא משתייך – סצנות שונות של מוזיקה קיצונית – כדי לחלץ ולהנכיח את אותה רוח. הפוקוס המוזיקלי מגובה בצילומים מנותקים מהקשר קונקרטי, ניתוק המאפשר התרכזות במה שחשוב: רגעי חסד של קסם תאטרלי, בהם החלום בהקיץ מתממש בתוככי השגרה האפורה במחווה מפתיעה בקלילותה ואצילותה. עיר הילדים האבודים היא אולי מרחב שאכן מסומן על ידי הפרעה, חיפוש ואי-נחת, אבל למען האמת, מדובר בילדים שבחרו ללכת לאיבוד, להישאר שם ולקרוא לשום-מקום הזה בית.

 
....
....
....
....
..
 

האמן והאדריכל יגאל זמר למד בישראל ובניו יורק והתפרש על תחומים רבים כגון צורפות, אדריכלות, ציור ופיסול.
תערוכה צבעונית וארץ ישראלית המבטאת את מבטה האופטימי והמתרגש של מירה מהחיים והיופי הסובב אותה, כל זאת לאחר תאונת דרכים ששינתה את חייה והותירה אותה באיזון תמידי שנע בין שמחה לכאב.
יצירתה המרשימה של פנינה ורד אינה מקובעת. היא רבגונית, מתפתחת ומגיבה לשינויים ולחידושים שמתאפשרים עם ההתפתחות הדינאמית של עולם המדיה הדיגיטאלית.
אימא של לירית, כלילה, היא סוג מיוחד של מלאך שנקלע לגלריה שלי תקופה קצרה לאחר פתיחתה. ימים בודדים לאחר מכן זכיתי להכיר את לירית. מבחינתי זו הייתה ונשארה אהבה ממבט ראשון. אהבתי את הרגישות בצילומים שהציגה בפניי, את הצבעים, הזוויות, המוזיקה שנובעת מתוכם.
הציורים של איריס נייוולד, מגיעים דבר ראשון מהבטן, משיכות המכחול האקספרסיביות, בחירת הצבעים, הקומפוזיציה, כולם אינטואיטיביים לחלוטין, ככל שהעבודה מתקדמת, נכנסים לפעולה גם הראש והדמיון, כאשר צצים לפתע על הנייר דמויות שלא תוכננו מראש.
הבחירה של גלריה פיטשארט לבשר על הולדתה לעולם ולהשיק את החלל החדש עם עבודותיה של האמנית יעל שני איננה בחירה מובנת מאליה, איננה דבר של מה בכך. זוהי הצהרת כוונות שמסמנת הליכה אחרי טעם אישי וטווח עניין אמנותי סקרני, רחב ועצמאי שאיננו מוכתב על ידי אופנות מקומיות חולפות או אג'נדה מתחכמת ומנותקת.
 
 
 


רענן הודעות/תגובות

עד כה: 0 תגובות ב 0 דיונים.

cmdOrder התחלה לסוף

All Reviewsפתיחה/סגירה כל התגובות ברצף

 
 

All Reviewsחזרה לדף ראשי

וידאו

Video

וידאו YouTube

YouTube Video

תמונה

Picture

מקרא:

תגובת מנהל

Management review

תגובה ללא תוכן

No content review

תגובה חדשה

New review

אודיו

Sound

הודעה ללא תגובה

Message without response

הודעה עם תגובה

Message with response

קובץ

File

פלאש

Flash