יום ג', טו’ בסיון תשע”ט
    דף הבית  |  הדפסת תמונות  |  עיבוד תמונות  |  מאגר תמונות  |  תערוכות בגלריה  |  פיטשארט בתקשורת  |  מבצעים  |  אירועים  |  תחרויות  |  צור קשר  
כתובתנו: היצירה 13,
קומה 1, רעננה

טלפון: 09-7404170

דוא"ל: pitchart@gmail.com

שעות פתיחה:
א': 10:00-17:00
ב': 9:30-18:00
ג': 12:00-18:00
ד'-ה': 9:30-18:00
ו': 10:00-13:30
 
האמן והאדריכל יגאל זמר למד בישראל ובניו יורק והתפרש על תחומים רבים כגון צורפות, אדריכלות, ציור ופיסול.

יגאל זמר איננו מנסה להשתייך ולהתאים את עצמו לחוקים ולכללים מקובלים, או להזדהות עם זרם מסוים. הוא נהנה מהחופש שבחיפוש והעלאת בעיות שמתוכן הוא יוצר. "תרגיל בחיסור" – תערוכת ציורים המציגה שלוש סדרות העוסקות בציור החסר ובהשפעתו על המוטיב המרכזי מכיוונים שונים:"כמה פרטים, צבעים, דימויים וסימנים מזהים אחרים, ניתן להחסיר בציור ועדיין לקיים בו את תחושת החלל?" זמר בוחן בעבודתו את האין שבציור ואת החללים החסרים. הרקע מקבל אצלו את אותו היחס והחשיבות שמקבל הדימוי הראשי. במקרים מסוימים מקבל הרקע במה גדולה יותר כשדרך החיסור מתבלט החלל שנוצר. זמר בודק השפעות צבע, קו וכתם, אלמנטים המשתלבים זה בזה ומשחקים של אור וצל.העיסוק הוא לא בהכרח במתן התשובה, אלא בפיתרון החמקמק והחיפוש אחריו. האמנות נותנת לזמר את אפשרות הביטוי והחופש שלעתים נבלמים ע"י האילוצים שבעיצוב ובאדריכלות – הוא משכיל לראות ולהבין את נקודות החיבור החשובות שביניהם ואת הצורך לקבץ ביחד תחומים אלה על מנת ליצור משהו שלם ומרובד. הוא שם דגש על חשיבות פעולת היצירה בתוך התהליך הבנוי מחוקים וכללים ברורים. אתם מוזמנים להגיע לפתיחה החגיגית ביום חמישי 06/12/12 החל מהשעה 19:00, בגלריה פיטשארט ברעננההמסגר 1, בית טירן, קומה 1 חדר 10209-7404170

 
....
....
..
 

תערוכה צבעונית וארץ ישראלית המבטאת את מבטה האופטימי והמתרגש של מירה מהחיים והיופי הסובב אותה, כל זאת לאחר תאונת דרכים ששינתה את חייה והותירה אותה באיזון תמידי שנע בין שמחה לכאב.
יצירתה המרשימה של פנינה ורד אינה מקובעת. היא רבגונית, מתפתחת ומגיבה לשינויים ולחידושים שמתאפשרים עם ההתפתחות הדינאמית של עולם המדיה הדיגיטאלית.
אימא של לירית, כלילה, היא סוג מיוחד של מלאך שנקלע לגלריה שלי תקופה קצרה לאחר פתיחתה. ימים בודדים לאחר מכן זכיתי להכיר את לירית. מבחינתי זו הייתה ונשארה אהבה ממבט ראשון. אהבתי את הרגישות בצילומים שהציגה בפניי, את הצבעים, הזוויות, המוזיקה שנובעת מתוכם.
הציורים של איריס נייוולד, מגיעים דבר ראשון מהבטן, משיכות המכחול האקספרסיביות, בחירת הצבעים, הקומפוזיציה, כולם אינטואיטיביים לחלוטין, ככל שהעבודה מתקדמת, נכנסים לפעולה גם הראש והדמיון, כאשר צצים לפתע על הנייר דמויות שלא תוכננו מראש.
התערוכה השנייה בגלריה פיטשארט מגיעה מחוסר יכולת של כל הנוגעים בדבר להתאפק ולהימנע ממה שעשוי להיראות כגימיק: תערוכה משפחתית על טהרת בני החמולה. מן הסתם, התערוכה מבטאת גאווה שבטית לא מבוטלת. אבל בשורה התחתונה כולם מרוויחים מההזדמנות להפגיש שני אמנים המוכרים כל אחד בתחומו שבמקרה הם גם בני דודים.
הבחירה של גלריה פיטשארט לבשר על הולדתה לעולם ולהשיק את החלל החדש עם עבודותיה של האמנית יעל שני איננה בחירה מובנת מאליה, איננה דבר של מה בכך. זוהי הצהרת כוונות שמסמנת הליכה אחרי טעם אישי וטווח עניין אמנותי סקרני, רחב ועצמאי שאיננו מוכתב על ידי אופנות מקומיות חולפות או אג'נדה מתחכמת ומנותקת.
 
 
 


רענן הודעות/תגובות

עד כה: 0 תגובות ב 0 דיונים.

cmdOrder התחלה לסוף

All Reviewsפתיחה/סגירה כל התגובות ברצף

Add Reviewהוסף תגובה

 
 

All Reviewsחזרה לדף ראשי

Add Reviewהוסף תגובה

וידאו

Video

וידאו YouTube

YouTube Video

תמונה

Picture

מקרא:

תגובת מנהל

Management review

תגובה ללא תוכן

No content review

תגובה חדשה

New review

אודיו

Sound

הודעה ללא תגובה

Message without response

הודעה עם תגובה

Message with response

קובץ

File

פלאש

Flash